Количество просмотров: 483
Очистительные устройства конвейеров
В избранное
Киевская область , Киев
Опубликовано в 5:56 27.09.2017
1 ед. 90.00
Описание

Очистительные устройства конвейерной ленты роликового типа и скребкового типа в полиуретановом исполнении. НОВИНКА! Данные устройства разработаны и запатентованы в Украине. Преимущества: сменные полиуретановые детали, долговечность в использовании (срок службы полиуретана не менее 3 раз дольше резиновых аналогов), регулировка усилия прижатия к конвейерной ленте, простота исполнения. Дополнительное свойство устройства роликового типа – центрирование конвейерной ленты. Ролики с полиуретановыми кольцами изготавливаются под заказ.

Выписка из патента:

Винахід відноситься до конвеєрного обладнання, зокрема, до роликових пристроїв для очистки та центрування конвеєрної стрічки і може використовуватися в гірничодобувній, гірничозбагачувальній, вугільній та інших галузях промисловості.

Даний пристрій водночас виконує функцію ролика, підтримуючого стрічку стрічкового конвеєра, котра рухається в зворотному напрямку, після моменту розгрузки. Такі ролики, як правило, доволі швидко виходять зі строю, так як підшипники роликів швидко забиваються вологим пилом породи добування та зношуються.

Після моменту розгрузки конвеєра на стрічці налипає до 5% грунту, пилу та вологої породи, що добувається. Цей бруд рухається в зворотному напрямку на стрічці. Потім цей бруд налипає на підтримуючий ролик у доволі великому об'ємі, внаслідок чого зовнішній розмір циліндру ролика збільшується в діаметрі, затрудняючи кочення стрічки по ньому та суттєво збільшуючи вагу ролика. Внаслідок цього ефективність ролика підтримуючого зменшується, а його підшипники, в результаті навантаження додатковою вагою (до 100-150%) швидко виходять зі строю.

З метою очистки конвеєрної стрічки (а також всіх наслідків цього налипання) застосовуються очисні пристрої скребкового, щіткового, гвинтового типу (в тому числі з кінетичним приводом), а також саморобні пристрої, що стаціонарно закріпляються на станині конвеєра, та, шляхом прямого контакту із стрічкою транспортера, зчищають залишки вологого ґрунту та породи. Ціль даного винаходу – забезпечення надійності роботи пристрою та покращення якості очистки стрічки конвеєра з одночасним її центруванням. Вказана ціль досягається тим, що на відміну від прототипу, в заявленому пристрої, який містить ролик та закріплений на ньому очисний елемент, що контактує з поверхнею стрічки, останній представлений насадками з виступаючими косими кільцями, які мають форму не прямого круга, а овалу, та розташовані під гострим кутом нахилу α (α < 90º) до поверхні ролика. При цьому вказані кільця розміщені геометрально протилежно один одному. Твердість матеріалу кілець не важлива, та може вибиратися в залежності від виду породи транспортування. Додатковою перевагою заявленого пристрою є одночасне з процесом очистки, центрування стрічки, яке відбувається завдяки тому, що кути нахилу кілець, які знаходяться поряд на ролику, розміщені геометрально протилежно один одному, і тому робота по зскрібанню залишків породи або ґрунту із стрічки виконується із векторами протилежних напрямків. В результаті цього, робота по "збиванню" або "зскрібанню" бруду, яка виконується із різними знаками векторів, компенсується до нуля. Але цим процесом протилежно розміщених векторів стрічка утримується в одному положенні, продовж осі руху стрічки. Матеріал, який найкраще підходить для виготовлення насадок – поліуретан, резина або інші пластмаси. Виріб запатентовано в Україні. Винахідник ТОВ "ПОЛІМЕР ПРОМ ПОСТАЧ"

Карта