Количество просмотров: 901
Фацелія Phacelia 0.5кг
В избранное
Киевская область , Киев
Опубликовано в 18:6 15.05.2022
Описание

Фацелія Phacelia-однолітня рослина родини водолистових,висотою 50-100см.Одна з найкращих медоносних культур.Квітки дрібні,правильної форми,до 2см у діаметрі,синьо-фіолетового кольору.

Зацвітає фацелія через 6-7 тижнів після посіву,в холодну пору цей період може розтягнутися.Тому фацелію висівають в кілька термінів,цим забезпечують безперервний медовий конвеєр для бджіл,і постійне постачання корму худобі.Фацелія невибаглева, може вирощувати на будь-яких типах грунтів. Холодостійка (можна висівати відразу після відтавання грунту), витримує заморозок до -9С. Засухостійка, не переносить надмірного зволоження. Віддає перевагу сонячному місцю, але й тіньовитривала. Фацелія не вражається хворобами й шкідниками.

У свіжому вигляді на зелений корм та у вигляді силосу фацелія добре поїдається великою рогатою худобою, свинями та вівцями, краще у вигяді сумішей із кормовими багатими на цукор. Піні посіви фацелії після закінчення цвітіння переорюють на зелене добриво.

Норма висіву: 12-15кг/га (0.12-0.15 кг/сотку)

Глибина загортання насіння: 1,5-2см.

Строки посіву: в будь-які терміни з ранньої весни до піздьої осені (під зиму), найкращі строки посіву - Травень-Липень.

Температура грунту на глибині посіву: +4 - +6 С

Поживність 1ц зеленої маси - 15-18к.о.

Урожай зеленої маси близько 25т/га, а на родючих, добре зволожених грунтах, до 50т/га. У вигляді сіна не придатний на корм.

Карта