Количество просмотров: 345
Добриво ЖИВИЦЯ /Хелат-Бор, Мідь
В избранное
Ивано-Франковская область
Опубликовано в 10:36 07.05.2019
1 л. 100.00 грн.
Описание

Мікродобриво «Живиця Хелат-Бор,Мідь»являє собою концентрат суспензії з мікроелементами Бор (B), Мідь (Cu)та Молібден (Mo) в хелатній формі.

Мікродобриво застосовують з метою:

- збільшення стійкості рослини до захворювань;

- покращення цвітіння та запилення рослини;

- посилення процесів плодоутворення;

- покращення споживчої якості вирощеної продукції (збільшення вмісту клейковини у зерні пшениці в середньому на 2–3%, цукристості цукрового буряка – на 1,5–2,4%,
вітаміну С в овочах, фруктози у винограді та плодових культурах – до 3–7%);

- підвищення морозо- та сухостійкості рослин за рахунок посилення розвитку
кореневої системи та накопичення цукрів у вузлах кущення;

Переваги хелатної форми мікродобрива:

  • легке та швидке засвоєння рослиною;
  • відсутність фітотоксичності;
  • підвищенна ефективність проти хвороб рослини, визваних дефіцитом бору та міді.

Загальна дія мікроелементів на рослину:

  • Бор(В)

За статистичними даними серед мікроелементів, які застосовуються у рослинництві, перше місце займає бор, який регулює запилення та запліднення, вуглеводний та білковий обмін, підвищує стійкість до хвороб. Елемент потрібний рослині для повноцінного росту та розвитку. Він приймає участь у поділі клітин та її рості, забезпечуючи синтез гормону ауксину та структурну цілісність, регулює транспорт оксиду вуглецю. Бор покращує посухо-і солестійкість сільськогосподарських культур. Бор також сприяє кращому використанню кальцію в процесі обміну речовинв рослинах.При нестачі бору рослини не можуть нормально використовувати кальцій навіть якщо елемент знаходиться в ґрунті в достатній кількості.

У рослині Бор сприяє росту і розвитку меристематичної тканини, за його нестачі спостерігається затримка росту кореня і стебла, а за сильного дефіциту відмічається повне відмирання точок росту як верхівкових, так і бокових пагонів.

Бор сприяє нормальному проходженню процесів запилення та запліднення квіток, визначаючи кількість плодів і насінин; за його нестачі може відмічатись опадання зав’язей і пустозерність.

Бор регулює синтез і транслокацію вуглеводів всередині рослини, підвищуючи вміст крохмалю в бульбах картоплі і цукру в коренях цукрових буряків. Входячи в склад клітинної стінки, Бор сприяє покращенню товарного вигляду продукції, його кращій лежкості і транспортуванню.

За достатнього забезпечення бором рослини краще засвоюють кальцій, азот і фосфор, в них нормально проходять процеси синтезу амінокислот і білків.

У бобових культур Бор необхідний для нормального формування та функціонування бульбочок симбіотичних азотфіксувальних бактерій на коренях. На відміну від інших елементів живлення, Бор не здатний до перерозподілу між старими і молодими органами, тому повинен надходити в рослину упродовж усього періоду вегетації.

2. Мідь (Cu)

Даний мікроелемент регулює дихання, фотосинтез, вуглеводний та білковий обмін, підвищує посухо- та морозо- стійкість рослини.

Мідь входить до складу деяких ферментів, які приймають участь у вуглеводному та білковому обміні, тому елемент надає солодкого аромату та смаку продукції, допомагає ефективно використовувати вологу під час плодоношення, відіграє важливу роль в утворенні пилку та заплідненні, впливаючи на кількість зернівок у колосі зернових культур.

Мідь приймає участь у зміцненні клітинної стінки, таким чином впливаючи на її міцність та здатність протидіяти впливу негативних факторів, збільшує фунгіцидну дію мікродобрива.

3. Молібден (Mo)

Мікроелемент Молібден сприяє підвищенню врожайності та якісних показників врожаю.

Молібден збільшує стійкість рослини до низьких температур та посухи, забезпечує краще засвоєння азоту з грунту.

Основні фізико-хімічні показники Мікрододобрива «Живиця Хелат-Бор,Мідь» згідно

ТУ У 20.1-13641158-001:2017приведені в таблиці 5.

Таблиця 5.

№ п.п.

Назва показника

Норма

1.

Зовнішній вигляд

Рідина від синього до темно-синього кольору

2.

Показник рН в межах

7,0 - 9,0

3.

Густина при 20 + 0,5 ºС, кг/м³, не менше

1300

4.

Сухий залишок, %, не менше

50,0

Вміст мікроелементів в хелатній формі, г/л, не менше:

Бор (B) – 120,0;Мідь (Cu) – 5,0;Нітроген (N) – 50,0;Молібден (Mo) – 0,5.

Гарантійний термін зберігання – 3 роки.

Мікродобриво «Живиця Хелат-Бор,Мідь» являє собою концентрат суспензії з мікроелементами Бор (B), Мідь (Cu)та Молібден (Mo) в хелатній формі.


Карта